R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 39315401 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-01-16
Magdalena Sadłecka i Dariusz Batek
triumfowali w niedzielę w Obiszowie

 

400 startujących w podwójnie punktowanym
maratonie MTB o Puchar Polski 2012


Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) wygrał maraton MTB w Obiszowie w ładnym stylu.

Reprezentanci CCC Polkowice i CCC Polsat Polkowice - Magdalena Sadłecka i Dariusz Batek - triumfowali w niedzielę w Obiszowie podczas podwójnie punktowanego maratonu MTB o Puchar Polski na dystansie 70 kilometrów. Oboje wygrali solo, przyjeżdżając z dużą przewagą nad rywalkami/rywalami. W imprezie wzięło udział prawie 400 kobiet i mężczyn z całego kraju, jak również Niemiec z Berlina i Rosjanin z Kaliningradu.

Osiemdziesięciu ośmiu startujących postanowiło zmierzyć się w niedzielę w Obiszowie i na Wzgórzach Dalkowskich z dystansem 70 kilometrów, w tym czołowi polscy kolarze MTB: Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy (Corratec Team Poznań), bracia Robert i Bartosz Banachowie oraz Wojciech Halejak (HP-Sferis), Rafał Alchimowicz i Marcin Kawalec (KTM Racing Team). 

Dior Outlet


Trzy najlepsze panie na dystansie 70 km: Aleksandra Dubiel (2. miejsce), Magdalena Sadłecka (1. miejsce) i Magdalena Hałajczak (3. miejsce).

W tym gronie pragnących zmierzyć się z trasą 70 km nie zabrakło pań. Najbardziej utytułowaną byla Magdalena Sadłecka z Łodzi (CCC Polkowice), która podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Maratonie MTB w Czechach zajęła siódme miejsce.

– Po starcie czołówka ruszyła niesłychanie ostro - mówił już na mecie szczęśliwy Dariusz Batek z Zatoru (Małopolska). – Na prowadzeniu ciągle był ktoś inny, ale gdzieś w okolicach dziesiątego kilometra zdecydowałem się na solowy odjazd. Udało się i pierwsze okrążenie pokonałem w pojedynkę.

Za nim jechali Andrzej Kaiser, Aleksander Dorożała, Bartosz Banach i Wojciech Halejak. Po 35 kilometrów różnica między prowadzącym Batkiem a goniącą go czwórką wynosiła około dwóch minut. Kibice liczyli na to, że dzielna czwórka dogoni zawodnika CCC Polsat Polkowice, ale ostatecznie okazało się, że na drugiej rundzie zwiększył on przewagę nad rywalami i samotnie wjechał na metę.
 


Ostatni będą pierwszymi!, czego życzy Tomasz Jaroński z Eurosportu. Z lewej Roman Jabłoński - wójt gminy Grębocice, z prawej Artur Chodor - dyrektor organizacyjny maratonu MTB w Obiszowie.

Po kilku minutach sprinterski bój rozegrali między sobą o miejsca od drugiego do piątego czterej zawodnicy, którzy wjeżdżali na metę jeden za drugim: 2. Aleksander Dorożała, 3. Bartosz Banach, 4. Andrzej Kaiser, 5. Wojciech Halejak.

Wśród pań od startu do mety pięknie i samotnie po końcowy sukces jechała Magdalena Sadłecka. Druga była Aleksandra Dubiel z Jaworzna (BSA Pro Tour), trzecia Magdalena Hałajczak (Corratec Team Poznań).
 

Maraton MTB Obiszów 2012 - wyniki na dystansie Giga (70 km)

Elita kobiet (Puchar Polski)
1. Magdalena Sadłecka, Łódź, CCC Polkowice - 2:58:41
2. Aleksandra Dubiel, Jaworzno, BSA Pro Tour - 3:04:32
3. Magdalena Hałajczak, Poznań, Coratec Team - 3:07:48

Elita mężczyzn (Puchar Polski)
1. Dariusz Batek, Zator, CCC Polsat Polkowice - 2:31:43
2. Aleksander Dorożała, Rokietnica, MBike - 2:35:18
3. Robert Banach, Gdańsk, HP-Sferis - 2:35:20

Mężczyzni, masters I (od 30 do 44 lat, 1968-1982)
1. Mateusz Rybczyński, Poznań, Rybczyński Team - 2:40:30
2. Zbigniew Górski, Laskowice, Corratec Team - 2:43:49
3. Eduard Tomaszewski, Kaliningrad - Rosja - 2:51:55

Mężczyzni, masters II (od 45 lat wzwyż, 1967 i starsi)
1. Jerzy Kaźmierczak, Swarzędz, Taris Sevroll Puszczykowo - 3:05:28
2. Krzysztof Zelewski, Jelenia Góra - 3:06:49
3. Witold Biedrzycki, Polkowice - 3:14:48

Z dystansem Mini zmagało się ponad 300 startujących. Pierwszy wśród mężczyn był Piotr Kurczab (KTM Racing Team), wśród kobiet - Paulina Bielińska (Corratec Team).

Integralną częścią obiszowskiego maratonu MTB były mistrzostwa Polski policjantów i leśników.

Mistrzostwa Polski Policjantów - 35 km
Mężczyzni - 32 sklasyfikowanych
1. Marek Stram, Dziekanów Leśny - 1:24:38
2. Paweł Ziober, Wrocław - 1:26:19
3. Jacek Mężyk, Tarnowskie Góry - 1:32:29

Kobiety - 2 sklasyfikowane
1. Ewelina Marczyk, Legnica - 2:18:14
2. Natalia Kościańska, Boguszyn - 2:36:52

Mistrzostwa Polski Leśników - 35 km
Mężczyzni - 14 sklasyfikowanych
1. Mateusz Nowicki, Poznań - 1:28:20
2. Rafał Buczkowski, Jugów - 1:29:52
3. Piotr Grześ, Swarzędz - 1:31:59

Kobiety - 3 sklasyfikowane
1. Natalia Dubaj, Przemyśl - 1:48:25
2. Katarzyna Potapska, Drezdenko - 2:03:09
3. Monika Kizior, Brzeg - 2:15:05

Wyścig VIP-ów wygrał Piotr Kosmala (dyrektor sportowy teamu HP-Sferis) przed Piotrem Wadeckim (szefem ekipy CCC Polsat Polkowice i selekcjonerem kadry polskich szosowców) i Pawłem Czopkiem (CCC Polsat Polkowice).


Magda Sadłecka (pierwsze miejsce), najlepsze zawodniczki elity i wielka rodzina CCC. Obiszów, 2 września 2012.

Udaną imprezę sportowo-rekreacyjną w Obiszowie zorganizowali działacze MTB Obiszów Team wraz z gminą Grębocice. Za rok w tym samym miejscu odbędą się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB.

Wyniki maratonu MTB w Obiszowie na stronie www.super-sport.com.pl
 

Próba udała się na medal

Niedzielny maraton MTB w Obiszowie o Puchar Polski, podwójnie punktowany, był generalną próbą przed przyszłorocznymi mistrzostwami kraju w tej właśnie specjalności kolarskiej, której coraz bardziej oddają się tysiące ludzi nad Odrą i Wisłą.

Ta próba udała się na medal. I to z kilku powodów. Po pierwsze, dopisali zawodnicy - w liczbie prawie czterystu. Nie zabrakło krajowej elity - na czele z Magdaleną Sadłecką i Dariuszem Batkiem, dumnie noszącymi pomarańczowe stroje CCC. Oboje przed ponad miesiącem wygrali Skandię Maraton Lang Team (na dystansie Giga) w Bytowie, w niedzielę w Obiszowie także triumfowali solowo. W naprawdę ładnym, ale nie będzie dalekim od prawdy stwierdzenie, że w imponującym stylu.

Po drugie, wszyscy startujący podkreślali urodę Obiszowa i okolic. Wzgórza Dalkowskie idealnie nadają się na organizację maratonu MTB o mistrzostwo Polski. Wyniesienia, wzgórza, lasy, polne drogi, trochę asfaltu - tworzą naturalną scenografię na przeprowadzenie krajowego championatu w tym miejscu naszego kraju. W Obiszowie, w gminie Grębocice, na Dolnym Śląsku.

Po trzecie, organizacyjnie wszystko zagrało na medal. Artur Chodor, główny organizator niedzielnego maratonu MTB w Obiszowie, zadbał o każdy szczegół. Wpisowe było niskie - symboliczne 20 złotych, pula nagród wyniosła 40 tysięcy złotych. W niedzielę w Obiszowie czuło się, że organizatorzy mają wsparcie policji, strażaków, wolontariuszy, leśników, miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i ... CCC.

Nie było Pana Dariusza Miłka - głównego prywatnego sponsora polskiego kolarstwa, ale czynna obecność, na rowerach, Piotra Wadeckiego, Pawła Czopka, Roberta Krajewskiego i niezastąpionego Bogdana Rzepki (prezesa Dolnośląskiego Związku Kolarskiego) podkreślała zaangażowanie firmy CCC w organizację niedzielnego maratonu.

I jeszcze jedno. Z Warszawy, od redaktora Tomasza Jarońskiego, mistrza mikrofonu, nadeszła cenna przesyłka: czarna koszulka kolarska ze słowami, że ostatni będą pierwszymi i jego autografem. Otrzymał ją zawodnik, który najdłużej trudzil się, prawie pięć godzin, na dystansie 70 kilometrów. Ten piękny gest znanego dziennikarza i wielce cenionego komentatora kolarstwa, zachęcający pasjonatów cyklizmu do wysiłku i samodoskonalenia, został nagrodzony w Obiszowie przez maratończyków MTB i kibiców gromkimi brawami.

                                                                 Piotr Kurek 
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL