Jestes 41032320 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Olimpijczycy nie zawiedli

Marek Konwa i Piotr Brzózka najlepsi w Ustroniu

Piotr Brzózka (drugie miejsce), Marek Konwa (pierwsze), Kornel Osicki (trzecie). Z lewej Andrzej Nowiński, główny organizator Pucharu Polski MTB w Ustroniu, z prawej Krzysztof Pieczka - prezes JBG-2.

Marek Konwa i Piotr Brzózka mają po 22 lata, ścigają się na rowerach górskich i 12 sierpnia reprezentować będą Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Oczywiście w wyścigu XC.

W minioną sobotę obaj startowali we Ustroniu w zawodach Pucharu Polski MTB (druga edycja), gdzie mieli za rywali ponad dwudziestu zawodników elity. Kolarze ścigali się w przepięknej okolicy, na zboczach Czantorii - na oczach wielce licznej rzeszy turystów i wczasowiczów.

Mężczyzni elity mieli do pokonania siedem rund o dlugości prawie 3000 metrów każda. Od początku na prowadzenie wyszedł Marek Konwa i ten wyścig zdecydowanie wygrał. Piotr Brzózka jechał cały czas pewnie na drugim miejscu i na takiej pozycji uplasował się na mecie.

Wielkim pechowcem imprezy był Marek Galiński, czterokrotny olimpijczyk, który w połowie dystansu na jednym z wiraży wylądował na ziemi, raniąc sobie rękę. W tym momencie jechał na trzecim miejscu i po upadku wycofał się z wyścigu.

Elita mężczyn - wyniki

1. Marek Konwa (Milka Superior MTB Racing Team) - 01:09:53
2. Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) - 01:10:43, strata 51 sekund
3. Kornel Osicki (JBG-2 Professional MTB Team) - 01:13:00, strata 3:08 min.
4. Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) - 01:14:40, strata 4:47 min.
5. Rafał Alchimowicz (KTM Racing Team Złoty Stok) - 01:15:05, strata 5:14 min.
6. Rafał Hebisz (KTM Racing Team Złoty Stok) - 01:16:33, strata 6:40 min.

Wyścig elity mężczyn ukończyło siedemnastu zawodników.

Wyścig młodzieżowców wygrał Bartłomiej Wawak (JBG-2) przed Marcinem Kawalcem (KTM Racing Team) i Słowakiem Jozefem Bebcakiem (Cykloklub Turzovka). Ścigało się w tej kategorii 23 zawodników, dojechało do mety dwudziestu.

Wyścig juniorów wygrał Piotr Konwa (Trasa Zielona Góra) przed Pawłem Kawalcem (WKK Wrocław) i Sylwestrem Sewerynem (UKS Sokół Kęty).

W pozostałych wyścigach triumfowali: kobiety U23 - Monika Żur (4 F e-Vive Racing Team), juniorka - Aleksandra Podgórska (Viking Dream-Bike Szczawno-Zdrój), juniorka młodsza - Kaja Karkula (KS Luboń Skomielna Biała), młodziczka - Estera Siarka (GKS Raba Wyżna - Podsarnie), junior młodszy - Marceli Bogusławski (Integral Collections), młodzik - Tomasz Budziński (LKK LUKS Sławno).

Wyścig amatorów na dwódch rundach wygrał Szymon Sikora, w mastersach (4 okrążenia) w poszczególnych kategoriach żwyciężali: MI - Remigiusz Ciok (Velo News Niepokonani), MII - Bogusław Fabian (Grupa Kolarska Lemon), MIII - Jacek Brzózka (JBG-2).

Imprezę wzorowo zorganizowali Andrzej Nowiński ze Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Ustronia oraz ekipa JBG-2.

Była to druga edycja Pucharu Polski MTB, trzecia odbędzie się 19 sierpnia w Jeleniej Górze (Maja Włoszczowska MTB Race),