Jestes 41034793 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Artur Spławski klasą dla siebie

Kolarskie przełaje w Swarzędzu

Artur Spławski z Poznania wygrał dziś w Swarzędzu rywalizację memoriałową przełajowych wyścigów kolarskich im. Mariana Kegela.

W niedzielę nad Jeziorem Swarzędzkim odbyły się przełajowe wyścigi kolarskie im. Mariana Kegela. Ich bohaterem był Artur Spławski z Poznania, który wygrał dwa wyścigi - w tym rywalizację memoriałową.

Artur Spławski (rocznik 1960), wicemistrz świata mastersów na szosie - rok 1999, był w niedzielę poza zasięgiem rywali. Na swym przełajowym rowerze najpierw wygrał wyścig w swej kategorii wiekowej - M50 (50-59 lat) a następnie triumfował w wyścigu open.

Drugi w tym wyścigu był Lech Ergang (Poznań), trzeci - Tomasz Jakubowski (Swarzędz). Kolejne miejsce w rywalizacji memoriałowej zajęli: 4. Bogdan Nowakowski (Środa Wielkopolska), 5. Radosław Hulewicz (Środa Wielkopolska), 6. Andrzej Zaworski (Września), 7. Romuald Lewandowski (Poznań).

W poszczególnych kategoriach wyścigów przełajowych triumfowali: junior - Bartosz Zaworski (Września), M20/M30 - Miłosz Czechowicz (Piła), M40 - Radosław Hulewicz (Środa Wielkopolska), M50 - Artur Spławski (Poznań), M60 - Grzegorz Napierała (Bolechówko), M70 - Zdzisław Samol (Leszno). Na start nie zdecydowała się żadna z pań.

Tylko dziesięciu amatorów MTB ścigało się w Swarzędzu.

Odbył się wyścig MTB, w którym wystartowało dziesięciu kolarzy. Oto zwycięzcy: M20 - Miłosz Czechowicz (Piła), M-40 - Radosław Hulewicz (Środa Wielkopolska), M50 - Janusz Przybysz, M60 - Grzegorz Napierała (Bolechówko).

Organizatorami imprezy byli: Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Wielkopolski Związek Kolarski, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów oraz Akcja Katolicka Swarzędz.

Artur Spławski (trzeci z lewej) z okazałym pucharem, rywalami wyścigu memoriałowego oraz organizatorami imprezy.

Swarzędzkie przełaje są poświęcone pamięci Mariana Kegela (kolarza, olimpijczyka z Meksyku), który jako pierwszy poznaniak wystartował w 1965 roku w Wyścigu Pokoju. W majowej imprezie uczestniczył cztery razy. Ścigał się na mistrzostwach świata, zmarł śmiercią tragiczną w 1972 roku. Miał zaledwie 27 lat...