Jestes 41032833 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Paula Gorycka z brązowym medalem

Mistrzostwa Świata MTB w Austrii

Paula Gorycka na najwyższym miejscu podium. Z lewej Anna Szafraniec, z prawej Magdalerna Sadłecka. Zawody Pucharu Polski MTB w Ustroniu, 14 lipca 2012.

Paula Gorycka (4F e-Vive Racing Team) zdobyła dzisiaj w austriackim Saalfelden brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w kategorii młodzieżowej. Polka, druga zawodniczka tegorocznych mistrzostw Europy, powtórzyła swoje osiągnięcie sprzed dwóch lat z Mont-Sainte-Anne.

Wyścig nie rozpoczął się dla podopiecznej trenera Andrzeja Piątka najlepiej. Na trzech pierwszych rundach nasza olimpijka z Londynu traciła regularnie po blisko pół minuty do prowadzących Jolandy Neff, Annie Last i Jany Biełomojnej. Tuż przed Gorycką jechała druga z zawodniczek 4F e-Vive, Monika Żur. Jednak w połowie wyścigu debiutująca w kategorii młodzieżowej 19-latka złapała gumę i straciła kilkadziesiąt sekund.

Mocno do przodu szła natomiast aktualna mistrzyni Polski. W połowie ostatniego okrążenia Paula Gorycka doszła jadące przed nią Biełomojną oraz Last i wyszła na drugie miejsce. W końcówce Ukrainka złapała drugi oddech i to ona minęła linię mety na drugiej pozycji.

Mistrzynią świata została najlepsza przed rokiem w kategorii juniorek, Szwajcarka Jolanda Neff. Biełomojna straciła do zwyciężczyni 18 sekund, a Paula Gorycka - 27. Znakomicie spisała się również Monika Żur, która pomimo defektu finiszowała piąta (1.54 straty). Bez medalu ukończyła rywalizację faworytka - Brytyjka Annie Last.

xxx

Czech Ondrej Cink zdobył w austriackiej miejscowości Saalfelden tytuł mistrza świata młodzieżowców (do lat 23) w kolarstwie górskim. Marek Konwa (Milka Superior), który przed rokiem był srebrnym medalistą w tej kategorii wiekowej, zajął 20. miejsce. Drugi z reprezentantów Polski Bartłomiej Wawak (JBG-2) został sklasyfikowany na 47. pozycji.