R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41537265 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zapowiada się niezwykły wyścig

 

Siedem dni 80. Tour de Pologne


Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak (od lewej), starosta poznański Jan Grabkowski, Czesław Lang - dyrektor Tour de Pologne i marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Poznań, 20 lipca 2023.
Fot. Piotr Kurek


To już za kilka dni, w sobotę 29 lipca 2023, w Poznaniu rozpocznie się 80. Tour de Pologne. – Zapowiada się niezwykła impreza, jubileuszowa, w dobrej obsadzie, z udziałem osiemnastu Polaków - to słowa Czesława Langa, który już po raz trzydziesty organizuje nasz narodowy wyścig.


Pierwszy etap rozpocznie się w Poznaniu i zakończy także w Grodzie Przemysła. Kolarze ekip World Touru (osiemnaście) oraz kilka zaproszonych przez Czesława Langa, w tym reprezentacja Polski, wystartują na terenie MTP, przejadą ponad 180 kilometrów wokół stolicy Wielkopolski i finiszować będą na torze samochodowym "Poznań".

Dziś (w czwartek 20 lipca) o tym wszystkim, o tym, że TdP wraca do Poznania po szesnastu latach przerwy mówili dziennikarzom: prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta poznański Jan Grabkowski oraz Czesław Lang - przed laty znakomity kolarz, obecnie organizator Tour de Pologne.

– Wystartuje osiemnastu Polaków na trasie między Poznaniem a Krakowem, gdzie 4 sierpnia 2023 odbędzie się siódmy etap 80. Tour de Pologne. Liczę na to, że w tym roku będzie również ludno wzdłuż dróg (dużo kibiców), że poziom sportowej rywalizacji będzie wysoki, i że może któryś z  naszych kolarzy pokaże swą klasę i powalczy o końcowy sukces - akcentował Czesław Lang.

                                  Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL