Jestes 41153208 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Piękny prezent na urodziny

Artur Kozal znów zwycięski

Damian Miela (2. miejsce), Artur Kozal (zwycięzca), Romuald Szaj - organizator czwartków kolarskich i Jakub Kędziora (3. miejsce).

Artur Kozal (FTI Racing Team) sprawił sobie dziś piękny prezent na urodziny: wygrał kolejny wyścig w ramach czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań". Mieszkaniec Mosiny finiszował zwycięsko z prędkością 65 kilometrów na godzinę.

– No cóż, piękny dzień swych 38. urodzin zwieńczyłem sportowym sukcesem. Od poranka otrzymywałem życzenia, koledzy kolarze odśpiewali mi "Sto lat" na torze samochodowym "Poznań" przed rozpoczęciem wyścigu. I sam wyścig ułożył się zgodnie z moimi najskrytszymi życzeniami - mówi szosowiec amator oraz zarazem lider i trener FTI Racing Teamu.

Dziś wszyscy, i ci starsi, i ci młodsi oraz panie, mieli ten sam dystans do pokonania, czyli 45,1 km. Było bezwietrznie, krople deszczu lekko skropiły asfalt pół godziny przed wyścigiem. Temperatura oscylowała w granicach 7,5 st. Celsjusza. Zaczynali jazdę o 17.00

Kiedy zostało sześć rund do końca, Artur Kozal i Jakub Kędziora zainicjowali odjazd. Pojechało za nimi jeszcze kilku kolarzy. Utworzyła się ośmioosobowa grupa, która na ostatnie okrążenie wjeżdżała z przewagą 18 sekund nad peletonem. Ten ostatni nie zdołał dopędzić śmiałków z ucieczki na końcowych czterech kilometrach.

Finiszował najszybciej Artur Kozal. Jak zwykle, jechał środkiem toru po zwycięstwo. Drugi był Damian Miela (Strefasportu.pl MW Invest), trzeci - Jakub Kędziora. Zwycięzca jechał na końcowych metrach z prędkością 65 km na godzinę. To jego szósta wygrana open podczas czwartków kolarskich 2020 i aż dziesiąta w kategorii M2.

Wśród zawodników od 50 roku życia wzwyż trzy pierwsze miejsca zajęli: 1. Artur Schaefer (Borant Team), 2. Lech Ergang i 3. Tadeusz Jasionek (JF Duet Goleniów).

Startowały dziś 62 osoby, w tym trzy panie: Marta Gogolewska, Kamila Wójcikiewicz i Julia Urbaniak.