R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883615 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Magda Sadłecka i Adrian Brzózka
triumfowali w Nałeczowie

 

Piotr Konwa podąża śladami starszego brata

W niedzielę odbyła się pierwsza edycja Plus Grand Prix MTB. Najlepsi kolarze górscy rywalizowali na trasie w Nałęczowie. W najważniejszych wyścigach, elity kobiet i mężczyzn, triumfowali Magdalena Sadłecka z CCC Polkowice i Adrian Brzózka z JBG-2 Profesional MTB Team.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli najmłodsi adepci kolarstwa czyli młodzicy i młodziczki. Rywalizowali oni na nieco łatwiejszej rundzie, jednak zimno i przelotne opady deszczu spowodowały, że wyścig nie należał do najłatwiejszych.

Dziewczyny pokonywały jedno okrążenie, a najszybciej uczyniła to Kaja Karkula (KS Luboń Skomielna Biała), choć jej przewaga na mecie nad drugą Esterą Siarką (GKS Raba Wyżna Podsarnie) wyniosła zaledwie 18 sekund. Zacięta walka trwała o trzecią pozycję, którą wywalczyła Patrycja Piotrowska (KKW Jama Wałbrzych).

Wśród chłopców najlepszy okazał się Marceli Bogusławski (LKK LUKS Sławno), który prowadził od startu do mety. Po piętach deptał mu Patryk Mułko (UKS Wygoda Białystok), który na mecie stracił zaledwie 13 sekund. Na trzecim stopniu podium stanął Filip Helta (KKW Jama Wałbrzych).


Na starcie juniorów i juniorek młodszych zobaczyliśmy łącznie 50 zawodników. Dość pewne zwycięstwo odniosła Elżbieta Figura (MTB Silesia Rybnik). Pasjonująca walka do ostatnich metrów trwała jednak o drugie miejsce pomiędzy Ritą Malinkiewicz (Goodman Zator) i Agnieszką Bal (KS Luboń Skomielna Biała). Ostatecznie o zaledwie 1 sekundę wygrała ta pierwsza.

Bezkonkurencyjny w wyścigu mężczyzn był Piotr Konwa (LKS Trasa Zielona GA3ra), który idzie w ślady brata Marka i dominuje w swojej kategorii. Drugi na mecie Krzysztof Bujalski (KKW Jama Wałbrzych) stracił blisko półtorej minuty, a na trzecim stopniu podium stanął Ukrainiec Oleksij Zawolokin (Kolls-Focus).

W wyścigu juniorów dominowała grupa Mróz ActiveJet. Już na początkowych kilometrach na czele znalazłą się trójka podopiecznych Piotra Kosmali: Adrian Kucharek, Michał Kowalczyk i Konrad Gorzelak. Wygrał z ogromną przewagą Kucharek, drugi był Kowalczyk, a Gorzelak z powodu kłopotóww technicznych spadł na siódme miejsce, a na podium wskoczył Beniamin Demkowski (Goodman Zator).

U pań w walkę o zwycięstwo włączyła się Ukrainka Olena Konowałowa, która jednak nie dała rady Aleksandrze Podgórskiej (UKS Basf Dream-Bike Bielawa). Trzecie miejsce wywalczyła natomiast Sabina Zamroźoniak (UKS Podwlik).

W kategorii do lat 23 popis wśród kobiet dała Weronika Rybarczyk (UKS Trójka Jarocin), która wygrała z bardzo dużą przewagą. Niestety frekwencja w tej kategorii nie dopisała i nie było wielkiego ścigania. Drugie miejsce zajęła Irina Slobodjan (Ukraina-ISD), a trzecie Ewelina Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów).

Wśród mężczyn od samego startu na czele jechała dwóka Maciej Dombrowski i Rafał Fijałkowski (obaj MKS DEK Meble Cyclo Korona Kielce) i w takiej kolejności dojechali do mety. Gonić ich próbował Piotr Kurczab (KTM Racing Team Złoty Stok), ale ta próba mu się nie udała, choć ostatecznie stracił do zwycięzcy niespełna minutę.

Głównymi wyścigami dnia była rywalizacja w elicie pań i panów. Faworytką wśród kobiet była Magdalena Sadłecka. Zawodniczka CCC Polkowice miałaa problemy na początku wyścigu i musiałaa gonić Katarzynę Solus-Miskowicz (MKS DEK Meble Cyclo Korona Kielce). Sadłecka nie tylko dogoniła główną rywalkę, ale chwilę później pozostawiła ją za swoimi plecami. Na trzecim miejscu została sklasyfikowana najlepsza orliczka Weronika Rybarczyk.

Rywalizacja mężczyzn była świetną okazją do rewanżu za sobotni maraton w ramach Pucharu Polski. Ponownie najlepszy okazał się Adrian Brzózka (JBG-2 Profesional MTB Team), choć długo jego przewaga nad goniącymi go zawodnikami Mróz ActiveJet i Mariuszem Kowalem (BDC Team) wynosiła około 30 sekund. W drugiej części wyścigu rywale jednak osłabli i Adrian Brzózka odniósł pewne zwycięstwo. Drugi był Kowal, a trzeci Robert Banach.

Kolejne zmagania z cyklu Plus Grand Prix MTB już w najbliższy weekend w Jeleniej Górze.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL