R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883730 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rajdy turystyczne

 

Jechali na rowerach szlakiem cystersów
do Dąbrówki Kościelnej
 

W niedzielę 7 października odbył się rajd rowerowy, którego uczestnicy jechali z kilku miejsc startowych (Poznań, Owińska, Wągrowiec, Skoki) na metę - do Dąbrówki Kościelnej. Pasjonaci bicyklów w ten sposób wzięli udział w otwarciu Cysterskiego Szlaku Rowerowego. W niezwykle udanej imprezie uczestniczyło dwieście osób na rowerach.

 

 

Rowerzyści z powiatu poznańskiego wystartowali o godzinie 11.40 sprzed kościoła św. Jana Chrzciciela w Owińskach. Chętnych do poznania nowej trasy rowerowej było około stu - bardzo młodych, jak i doświadczonych cyklistów. Mieli oni do pokonania około 20 kilometrów przez Park Krajobrazowy "Puszcza Zielonka". Do drodze był krótki postój w Okońcu. Rajd z Owińsk poprowadzili przewodnicy PTTK Oddział Nowe Miasto w Poznaniu: Eugeniusz Jacek i Ryszard Walerych.

Rowerzyści z powiatu wągrowieckiego zebrali się o godzinie 9.50 na ulicy Klasztornej (przed wejściem do biblioteki parafialnej), skąd o 10.00 ruszyli na trasę. Mieli oni do pokonania trasę długości około 36 kilometrów, z krótkim postojem w Skokach. Tutaj też dołączyli do nich turyści z tej miejscowości.

Rajd z Wągrowca poprowadził: starosta wągrowiecki Michał Piechocki, sześciokrotny rekordzista świata w jeździe na łyżworolkach Leszek Czajkowski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" Wojciech Gogolewski oraz Romuald Styczyński z PTTK w Wągrowcu.

Była to niezwykle udana impreza, w której także brałem udział. 100 cyklistów z Owińsk, 40 z Poznania, po 30 z Wągrowca i Skoków. Najdalej do Dabrówki Kościelnej miał zapewne Zdzisław Jankowski z Mosiny.

Byłem, widziałem, fotografowałem. Starosta powiatu wągrowieckiego Michał Piechocki przejechał całe 41 km z Wągrowca do Dabrówki Kościelnej, gdzie byli, między innymi, gospodarze Murowanej Gośliny - burmistrz Tomasz Łęcki i wójt Czerwonaka Mariusz Poznański.

Rowerowi turyści smakowali piękno jesieni, mieli okazję się dobrze posilić i fotografowali się na tle pięknego krajobrazu.

Impreza zorganizowana przez Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" byłą niezwykle udana, przybliżając pasjonatom rowerów ten cudownie piękny kompleks leśny i przypominając o tym, że cystersi dobrze zasłużyli się Polsce.

Do Dąbrówki Kościelnej na swych rowerach przyjechali: Zdzisław Ratajczak, Andrzej Kaleniewicz (autor atlasów rowerowych po Wielkopolsce), Jerzy Migas, Lech Andrzejewski, była młodzież z Mieściska, także z Rybna.

Wszyscy, niezależnie skąd przyjechali, cieszyli się szczerze, że biorą udział w imprezie, która przybliża Wielkopolanom Puszczę Zielonka, szlaki rowerowe w niej i historię ziemi, gdzie cystersi zrobili wiele dobrego dla niej.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL