w jeździe indywidualnej na czas

Mikołaj Gutek z Tarnowa Podgórnego
wywalczył w Zawoni mistrzostwo Polski

replica watches video

Mikołaj Gutek (na pierwszym planie) wygrywa zawody na torze samochodowym "Poznań". Za nim Łukasz Rakoczy. 10 czerwca 2014.

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) zdobył w Zawoni pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski elity w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Na 40-kilometrowej trasie wyprzedził o 27 sekund Macieja Bodnara (Cannondale).

Różnica między tymi zawodnikami a resztą stawki była ogromna. Brązowy medal wywalczył Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który do zwycięzcy stracił ponad dwie minuty. O ułamki sekundy przegrał miejsce na podium Kamil Gradek (BDC MarcPol).

Do półmetka Kwiatkowski z Bodnarem toczyli wyrównaną walkę. Początkowo prowadził Bodnar, ale w drugiej części dystansu zaznaczyła się przewaga Kwiatkowskiego. Tym samym kolarz belgijskiej grupy Omega Pharma zrewanżował się rywalowi za pięciosekundową przegraną przed rokiem.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Eugenia Bujak (BTC City Lublana) przed ubiegłoroczną mistrzynią Katarzyną Pawłowską (Boels Dolmans). Brąz dla Katarzyny Niewiadomej (Rabobank-Liv), która otrzymała także złoty medal w kategorii do lat 23 (zawodniczki z obu kategorii startowały wspólnie).

Wśród młodzieżowców triumfował Szymon Rekita (GFDD Altopack), minimalnie wyprzedzając Przemysława Kasperkiewicza (Bauknecht-Author). Najlepszym juniorem został Mikołaj Gutek (Tarnovia Tarnowo Podgórne), a juniorką - Agata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Czwartek będzie dniem przerwy w mistrzostwach, a w kolejnych dniach zaplanowano w Sobótce wyścigi ze startu wspólnego. W najciekawszym, niedzielnym, tytułu w elicie mężczyzn będzie bronić Kwiatkowski. To jego ostatni sprawdzian przed Tour de France (5-27 lipca).