Aktualizowano: 2024-03-15
Siedem koszulek, które nobilitują

Pierwszy dzień szosowych Mistrzostw Polski
mastersów i amatorów cyklosportu

Oni zdobyli dziś mistrzowskie tytuły: Wojciech Kwiecień (od lewej), Maciej Rogulski, Edmund Grabowski, Jerzy Bylicki, Paweł Chałaśkiewicz, Grzegorz Stolarek i Grzegorz Tramś. Krzywiń, 14 czerwca 2014.

Dziś w Krzywinu rozpoczęły się szosowe Mistrzostwa Polski mastersów i amatorów cyklosportu. W pierwszym dniu imprezy ścigali się zawodnicy od 40 roku wzwyż, w siedmiu kategoriach wiekowych - sami mężczyzni. Wyłoniono siedmu nowych mistrzów kraju.

Zostali nimi: M70A - Edmund Grabowski z Gdańska, M60B - Grzegorz Tramś z Warszawy, M60A - Jerzy Bylicki z Łodzi, M50B - Wojciech Kwiecień z Opola, M50A - Paweł Chałaśkiewicz z Łodzi, M40B - Grzegorz Stolarek z Łasku i Maciej Rogulski z Warszawy (M40A, czyli 40-44 lata).

Jerzy Bylicki samotnie dojeżdża na metę.

Tytuł w największym stylu, po samotnym dojeździe na metę, zdobył Jerzy Bylicki z Łodzi (rocznik 1950 - rówieśnik Stanisława Szozdy), który na ostatniej rundzie (15 kilometrów) uciekł towarzyszom ucieczki: Cezaremu Pyzikowskiemu z Lublina i Kazimierzowi Kwiatkowskiemu z Żyrardowa. Łodzianin zyskał nad rywalami kilkaset metrów przewagi i powtórzył swój sukces sprzed roku. Było to najbardziej spektakularne zwycięstwo dzisiejszego dnia kolarskiej rywalizacji, w której wzięło udział ponad 200 zawodników.

Oni stanęli na podium

M40A, 40-44 lata - wyniki
1. Maciej Rogulski, Warszawa
2. Grzegorz Bednarczyk, Rudzica koło Zgorzelca
3. Piotr Szafraniec, Poznań

Wojciech Kwiecień z Opola (rocznik 1955) w ładnym stylu zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii M50B (55-59 lat).

3. Radosław Myszkowski, Aleksandrów Łódzki

Pogoda była sprzyjająca, choć nie zabrakło krótkotrwałej ulewy, trasa została dobrze oznakowana, sędziowe nie zawiedli. Zawody przy wsparciu policji i strażaków zostały sprawnie przeprowadzone.

Jutro, w niedzielę 15 czerwca, dalszy ciąg mistrzowskich zmagań.