Jestes 41069963 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Michał Podlaski nowym
górskim mistrzem Polski

Wielkopolanie (Paweł Cieślik i Mateusz Taciak) nie zawiedli: na miejscach piątym i szóstym

Michał Podlaski górskim mistrzem Polski. Z lewej Marek Rutkiewicz, z prawej Łukasz Owsian.

Michał Podlaski (Bank BGŻ) został nowym górskim mistrzem Polski. Pokonał on dwóch kolarzy CCC Polsat Polkowice, Marka Rutkiewicza oraz Łukasza Owsiana. Najlepszym młodzieżowcem został Emanuel Piaskowy (TKK Pacific Toruń).

Na początku 143-kilometrowej rywalizacji oderwała się kilkunastoosobowa grupka, w której jechali przedstawiciele wszystkich czołowych ekip. Na czele pedałowali, między innymi, Dariusz Batek (Bank BGŻ), Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), Kamil Zieliński (Las Vegas Energy Drink) , czy też Piotr Kirpsza (BDC MarcPol). W czołówce dochodziło do częstych zmian – grupka raz się zmniejszała do kilkuosobowej, by za chwilę się powiększyć do grupki kilkunastoosobowej.

Na trzy rundy przed końcem zaatakowała trójka Zieliński,sport herrenuhren Batek i Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice). Wypracowali sobie oni około 40 sekund przewagi, ale było to za mało, by dojechać do mety. Kolejny ruch wykonała dwójka Rutkiewicz i Michał Podlaski (Bank BGŻ), a w grupie pościgowej zameldowali się Paweł Cieślik (Bank BGŻ), Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian (obaj CCC Polsat Polkowice) i Leszek Pluciński (BDC MarcPol). Nie zdołali oni jednak doścignąć prowadzącej dwójki i to z niej wyłoniony został triumfator.

Na ostatnim podjeździe szybszy okazał się Podlaski i to on został nowym mistrzem Polski. Srebro wywalczył Rutkiewicz, który zdobywał złoto w poprzednich dwóch edycjach górskich mistrzostw. Z goniącej grupki w końcówce zaatakował Owsian i to on stanął na najniższym stopniu podium.

10. Dariusz Batek (Bank BGŻ) - 00:04:19,43

Na 14. miejscu uplasował się najlepszy z orlików Emanuel Piaskowy (TKK Pacific Toruń). Dwa oczka niżej sklasyfikowany był drugi z kategorii U23, Bartosz Warchoł (również TKK Pacific Toruń), a bezpośrednio za nim, białą kreskę przekroczył Patryk Stosz (TC Chrobry Lasocki Głogów).

W łączonym wyścigu orlików i zawodników elity wystartowało 138 zawodników. Zostało sklasyfikowanych 50.