Aktualizowano: 2024-03-15
Katarzyna Pawłowska czwarta w omnium

Złoto dla Amerykanki Sarah Hammer

Połamany i pęknięty (w czterech miejscach) rower Kasi Pawłowskiej.

Katarzyna Pawłowska zajęła czwarte miejsce w omnium (wieloboju) na Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym w białoruskim Mińsku. Trzy ostatnie konkurencje wieloboju odbyły się w niedzielę. Złoty medal zdobyła Amerykanka Sarah Hammer, która prowadziła także po sobotnich trzech konkurencjach.

W niedzielę kolarki startowały w trzech kolejnych konkurencjach - indywidualnym wyścigu na dochodzenie, scratchu i czasówce na dystansie 500 metrów. sport uhren

Kilka słów komentarza

Po pierwszym dniu rywalizacji - po rozegraniu trzech konkurencji: jednego okrążenia ze startu lotnego, wyścigu punktowego i eliminacyjnego (australijskiego) – Kasia Pawłowska miała 11 punktów i ustępowała tylko Amerykance Sarah Hammer - 9 pkt. Trzecia na półmetku była mistrzyni olimpijska z Londynu, Brytyjka Laura Trott - 14.

Kasia miała szczęście w nieszczęściu. W sobotnim wyścigu australijskim, w ferworze walki, została podcięta przez jedną z rywalek i upadła na tor. Oglądałem bezpośrednią relację UCI na YouTube i czekałem na ten moment, kiedy pokażą wstającą Polkę. Wstała, sędziowie neutralizowali rywalizację, i za chwilę na zastępczym rowerze ruszyła do walki. I zdołała zająć jeszcze trzecie miejsce.

W niedzielę poobijanej Polce i na zastępczym rowerze wiodło się gorzej. Dzisiaj w swoim koronnym scratchu, zdobyła w tej specjalności w piątek powtórnie tytuł mistrzyni świata, była zaledwie 9., w wyścigu indywidualnym na dochodzenie - piąta i w czasówce na 500 metrów - siódma. W sumie zdobyła 32 punkty i została czwartą kolarką świata w torowym wieloboju.

Kasia Pawłowska została w piątek 22 lutego ponownie mistrzynią świata w scratchu, zajęła wspólnie z koleżankami czwarte miejsce w wyścigu drużynowym na 3 km, w weekend na własny rachunek zajęła czwarte miejsce w omnium.

Kasia Pawłowska - nasz wielki kolarski talent - wraca do Polski z Mińska ze złotym medalem i czwartymi miejscami w konkurencjach olimpijskich, które będą rozgrywane w Rio de Janerio w 2016 roku.

Wiem, że na Kasię czekają w Przygodzicach rodzice, także trener Robert Taciak. Czekam także i ja, by przeprowadzić wspólną rozmowę z utytułowaną kolarką i jej zasłużonym szkoleniowcem.