R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883635 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kierunek - Krosno Odrzańskie!

 

21 maja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


To scena z ubiegłorocznego maratonu MTB "Kaczmarka" w Krośnie Odrzańskim. 10 kwietnia 2022.
Fot. FOTOMTB.pl

W najbliższą niedzielę (21 maja) w Krośnie Odrzańskim odbędzie się kolejna, już czwarta w tym roku, edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023. Chętnych do rywalizacji nie zabraknie, w tym zawodniczek i kolarzy o znanych nazwiskach. Prognozy pogody na ten dzień są korzystne: startujący unikną deszczu i wiatru, będzie ciepło. Lubuskie miasto nad Odrą szykuje się na godne przyjęcie entuzjastów kolarstwa górskiego z całego kraju.

Dystans Giga liczyć będzie 62 kilometry, wielkość przewyższeń wyniesie 1200 metrów. Trasa Mega to 44 km (800 m), Mini - 27 km (400 m), Fun i Młodzik zaś 10 kilometrów. Kierunek jazdy biegnie w tą samą stronę co w roku ubiegłym, dzięki czemu startujący będą mogli zmierzyć się z urokliwymi górkami w okolicy rzeki Odry.

Trasa jest wielce urozmaicona. Start i meta zostały usytuowane w centrum miasta, na placu Unii Europejskiej. Stąd zawodniczki i zawodnicy pojadą w stronę poligonu. Następnie skierują się na miejscowości Kamień, Gostchorze, Morsko. Za tą wsią wjadą na leśne pętle (na Giga trzy po 20 km). Ponad 80 procent dystansu wiedzie przez lasy Nadleśnictwa Bytnica.

Krosno Odrzańskie już szósty rok z rzędu organizuje maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tej imprezy - mówi Tomasz Struk, dyrektor miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Trasa w dniu zawodów będzie starannie oznakowana, ale wzdłuż trasy będą stali żołnierze 5 Kresowego Batalionu Saperów, by wskazywać drogę startującym. Wspomagać nas będą strażacy z OSP Czarnowo, policjanci, tutejsi fani MTB, strażnicy miejscy oraz Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

– Oj, będzie się działo! - podkreśla Tomasz Struk i wskazuje ludzi, którzy wsparli swym wysiłkiem przygotowania do imprezy: Krzysztof Kamiński, Ewelina Kasprzak i Marcin Kasprzak (OSiR), Marek Baranowski oraz koledzy z krośnieńskiego teamu MTB - Bartek Krawcewicz, Patryk Jednorowicz, Maciej Rafalski, Paweł Cieślarczyk, Bartosz Kasprowiak, Maciej Ptasiński, Paweł Kraus, Marek Wawrzyniak, Piotr Wawrzyniak, Arek Wanat i Piotr Kowalczyk, jak również firma Panda Quad z Krosna Odrzańskiego (http://pandaquad.pl/), która udostępniła quady do wielokrotnego objazdu tras.

Zapisy na imprezę w Krośnie Odrzańskim trwają od marca (system Dotpay albo tradycyjnie przelewem na konto organizatora), rejestracja online kończy się w środę 17 maja (szczegóły na stronie https://mtb.ke.pl).

W Krośnie Odrzańskim odbędą się  wyścigi rowerowe dla dzieci do lat dziesięciu. Zostaną one przeprowadzone w Parku Tysiąclecia, niedaleko miasteczka zawodów. Zgłoszenia do nich w dniu imprezy w biurze zawodów od godziny 8:00.  

– Dziś środa 17 maja 2022. Teraz myśli swe koncentruję na tym, by kolejne impreza cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Krośnie Odrzańskim wypadła na medal. Spotykamy się w najbliższą niedzielę, 21 maja, mając wsparcie miejscowej władzy, wojska i tutejszych fanów kolarstwa - podkreśla Joanna Balawajder. I dodaje: - Będzie słonecznie, sportowo, rodzinnie i rekreacyjnie. Zapraszam do gościnnego miasta nad Odrą.


                       Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL