R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41537394 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szczepan Paszek wygrywa raz za razem

 

Niezwykle udana impreza w Sulechowie


Start zawodników na dystansie Giga.
Fot. FOTOMTB.pl

Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry (TBM Systems) i Daria Kasztarynda z Chodzieży (Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe) triumfowali na dystansie 72 kilometrów (Giga) podczas niedzielnego maratonu MTB w Sulechowie z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric.

Na najdłuższej trasie rywalizowało 19 mężczyzn i dwie panie. Pod nieobecność Mariusza Gila (w sobotę 6 maja ukończył 40 lat - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!) Grzegorz Grabarek wydawał się pewnym kandydatem do zwycięstwa. I tak też się i stało. Pojawił się jako pierwszy na mecie po 3 godzinach 17 minutach 27 sekundach. Ale tuż za nim jazdę kończył - tylko jednak sekunda straty - Adrian Ruliński ze Sławy (REAL 64-sto), co jest swego rodzaju niespodzianką i dla zwycięzcy, jak i dla kibiców oraz autora tego zaskoczenia. Niecałe sześć minut za tą dwójką trzecię miejsce wywalczył Hubert Semczuk (Strefasportu.pl MW invest).

Rywalizację pań wygrała Daria Kasztarynda - 4:02:50, Debora Figiel ukończyła jazdę z rezultatem 4:29:47.

Na jazdę na trasie Mega (51 km) zdecydowały się 84 osoby. Po jednej godzinie 47 minutach pojawili się liderzy tego dystansu. Finiszowali jak kolarze szosowi. Wygrał Kacper Fiszer (REAL 64-sto) przed Marcinem Widerem (Bike Garage) i Bartoszem Wentlandem (LKS Trasa Zielona Góra). Wśród pań triumfowała Idalia Banaś (Seven Perceptus Team), druga była Joanna Kubicka-Na dystansie Mini (29 km) triumfował Dominator z Bolesławca, czyli Szczepan Paszek. Wygrał dwie poprzednie edycje - w Nowej Soli i Wilkowie pod Świebodzinem. Uwaga zawodników była skupiona przed startem na nim właśnie. 41-latek (Fitwheels.eu/ Bikestacja.pl) nie zawiódł i znów zwyciężył, choć tym razem następni amatorzy mieli mniejsze straty do niego: Dawid Romanowski (Yolobike Marba Team) był drugi, trzeci finiszował utalentowany Kacper Mizuro (Pho3nix Cycling Team). Jakuczun (Yolobike Marba Team) przed swą koleżąnką klubową Dorotą Hoeft.

Na Mini startowały 23 panie. Wygrała Aleksandra Minge (Odjechani - Team PL) przed Dominiką Moszcyzńską (Sulima Rowery Team) i Natalią Chorostkowską (UKS Peleton Nowa Sól).

W  Sulechowie wystartowało 425 osób na trasach Giga, Mega, Mini, Młodzik i Fun. Najliczniej obstawiony był dystans Mini - 275 amatorów. I nie zawiodły dzieci do lat 10 - aż prawie dwie setki.

Nalepszych honorowali burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie Łukasz Duch.

                                         Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL