R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41537466 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sensacyjny Miłosz Zwierski

 

Maraton DT4YOU MTB na 423 osoby,
czyli świetna impreza pod Obornikami


Start zawodniczek i zawodników na dystansie Mega (53 km).
Fot. Piotr Kurek

To była świetna impreza sportowo-rekreacyjna. Maraton DT4YOU MTB Oborniki w miejscowości Słonawy zgromadził w sobotę 22 kwietnia na starcie 423 osoby z całej Polski, nie licząc dzieci do lat siedmiu, które miały swoje wyścigi. Nie zabrakło znanych kolarzy, dobrych nagród, rywalizacji na wysokim poziomie, kibiców i wymarzonej wprost pogody.

Organizatorzy z niezawodnym Piotrem Kucharskim przygotowali trzy dystanse. Z najdłuższym (Mega - 53 km), zmierzyły się trzy panie i 46 mężczyzn. Ruszali na trasę o godzinie 9:30, by pierwsi zawodnicy (czytaj najlepsi) pojawili się mecie po dwóch godzinach i kilku minutach. Trójka Miłosz Zwierski, Grzegorz Grabarek i Mariusz Gil pędziła bardzo szybko na końcową kreskę. Najwięcej dynamizmu i sprytu na końcowych metrach zachował najmłodszy z tej stawki Miłosz Zwierski (rocznik 2001), który był pierwszy z czasem 02:07:27. Taki sam rezultat uzyskał Grzegorz Grabarek, sekundę za tą dwójką uplasował się na trzecim miejscu Mariusz Gil.


Trzech najlepszych zawodników na Mega. Z lewej Paulina Kotarska, z prawej Krzysztof Nowacki.
Fot. Piotr Kurek

Czwarty był Krzysztof Krzywy z Gdańska, piąty Andrzej Kaiser z Bytowa, szósty Michał Siekierski z Baranowa.

Z dystansem 53 km uporały się dwie panie. Triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznanja przed Moniką Olechowską.

Miłosz Zwierski w grudniu ukończy 22 lata. Zakochał się w kolarstwie górskim kilka lat temu i uczył się go w UKS Sportowiec Piła. Od pewnego czasu związał się Superiorem Zator (miejscowość na Podhalu), którego trenerem jest Sebastian Żabiński. Dziś Miłosz stanął zdeterminowany na starcie, by wygrać. I tak też się stało. Na mecie cieszył się z tego faktu niezwykle radośnie, podobnie czynili jego najbliżsi.

Na Mini (33 km) na metę pędziło dynamicznie aż czterech zawodników. Zmierzono im ten sam czas (01:13:42), wygrał Bartosz Banach z Gdańska przed Dawidem Romanowskim z Zielonej Góry, Michałem Gehrke z Chodzieży i Albertem Foktem z Kalisza.

Wśród pań triumfowała Sylwia Szpulewska-Larek z Obornik przed Martą Jaśkowiak i Agatą Taraszczuk z Brzozowca.

Na trasie Mini rywalizowały 244 osoby, w tym sporo pań.

Pogoda sprawiła, że obornicki maraton MTB stał się świętem rowerów, wiosny, życia. To także był pokaz sprawności organizacyjnej Piotra Kucharskiego i jego przyjaciół, oraz sponsorskich możliwości firmy DT4YOU.

Był także przejazd turystyczny na dystansie 10 km, na który zdecydowało sie 130 osób. Również dzieci do lat siedmiu miały okazję przedstawić swe umiejętności w odpychaniu się na rowerach biegowych lub w samodzielnym pedałowaniu.

Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników z tras Mega i Mini honorowali Paulina Kotarska - DT4YOU i Krzysztof Nowacki - sekreatrz gminy Oborniki.

                                                Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL