Szukaj na stronie.
Jestes 41161961 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kolarskie mistrzostwa świata w maratonie MTB

Belg Roel Paulissen wśród mężczyzn oraz Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa zostali w sobotę we włoskiej miejscowości Villabassa mistrzami świata w kolarskim maratonie MTB.

Mężczyźni rywalizowali na 119,9 km trasie, natomiast kobiety na dystansie krótszym o 33,3 km (86,6 km).

Mężczyzn wystartowało 129, z czego do mety dojechało 101. W pierwszej dziesiątce było aż sześciu Szwajcarów. Ostatnie miejsce zajął Portugalczyk Helio Roberto Valerio Ramos ze stratą dwóch godzin trzech minut 54 sekund do zwycięskiego Belga. W wyścigu tym brali udział także Polacy - Andrzej Kaiser i Paweł Wiendlocha (obaj DHL-Author), ale wycofali się z rywalizacji.

40. Emilia Maria Szymańska (Polska) - strata 1:12:11 h

Pań ruszyło na trasę 53, w tym dwie Polki - Anna Szafraniec i Emilia Maria Szymańska. Zawodniczka Halls Professional Team nie ukończyła wyścigu, natomiast Emila Maria Szymańska zajęła 40 miejsce. W pierwszej dziesiątce były cztery Szwajcarki.