Katarzyna Pawłowska mistrzynią Polski
w szosowej jeździe na czas

Kolarze rywalizują od środy w Sobótce o tytuły

Katarzyna Pawłowska zdobyła w Sobótce złoty medal w szosowej jeździe na czas.

Katarzyna Pawłowska (GSD Kalisto/Kórnik) zdobyła w Sobótce złoty medal kolarskich mistrzostw Polski w szosowej jeździe na czas. Wśród juniorek triumfowała Agata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), a w gronie juniorów - Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie).

Pawłowska, ubiegłoroczna mistrzyni kraju ze startu wspólnego, pokazała w środę, że równie dobrze radzi sobie w rywalizacji indywidualnej. Trasę długości 20 km u podnóża Ślęży pokonała w nieco ponad 28 minut, wyprzedzając o osiem sekund Eugenię Bujak (GK Zyrardów). Brązowy medal zdobyła Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń), która do zwyciężczyni straciła 19 sekund.

Tuż za podium znalazła się Katarzyna Niewiadoma (TKK Pacific Toruń), a mimo to miała powody do radości. Zdobyła złoty medal w kategorii orliczek; o blisko 30 sekund wyprzedziła Karolinę Garczyńską (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), trzecia była Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń).

W rywalizacji juniorów bezkonkurencyjnym był Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie), który wygrał z przewagą 17 sekund nad Tobiaszem Pawlakiem (KTK Kalisz). Trzecie miejsce zajął Mikołaj Gutek (Mayday Start Lublin). O wiele bardziej zacięta okazała się rywalizacja na dystansie 16 km w kategorii juniorek. Zwyciężyła Agata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która tylko o sekundę wyprzedziła Natalię Radzicką (UKS Jedynka Limaro Kórnik). Trzecia była Bogumiła Dziuba (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).