Aktualizowano: 2024-03-15
Polacy w czołówce La Fleche Wallone

x Michał Kwiatkowski na piątym miejscu
x Katarzyna Pawłowska - jedenasta

Michał Kwiatkowski nie zwalnia tempa. Po 4. miejscu w Amstel Gold Race 22-letni zawodnik zajął znakomitą, 5. lokatę w kolejnym wyścigu zaliczanym do UCI World Tour - La Fleche Wallone. W wyścigu kobiet z bardzo dobrej strony pokazała się Katarzyna Pawłowska, która zajęła 11. miejsce.

Kwiatkowski po raz kolejny jechał bardzo czujnie, uważnie i nie ustępował najlepszym. Na ostatnich kilometrach utrzymał się w grupce, która straciła do zwycięzcy, Daniela Moreno, tylko 3 sekundy. Polaka wyprzedzili jedynie Sergio Luis Henao, Carlos Alberto Betancur i Daniel Martin. Zawodnik Omega Pharma-Quick Step zostawił za sobą takich kolarzy, jak Joaquim Rodriguez, Alejandro Valverde, czy też Peter Sagan. Po tym wyścigu Kwiatkowski awansował na 10. miejsce w rankingu UCI World Tour. W niedzielę będzie miał okazję, by zdobyć kolejne punkty, gdyż czeka go start w klasyku Liege-Bastogne-Liege.

W walońskim wyścigu startowali również Michał Gołaś oraz Maciej Paterski. Pierwszy z nich zajął 80. pozycję, a drugi nie ukończył zmagań.