Jestes 41072556 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Borys Szpilewski wygrał dziewiąty etap

Jose Mendes i Andre Schulze w czołówce

Rosjanin Borys Szpilewski (Tabriz Petrochemical Team) zaatakował towarzyszy ucieczki i wygrał dziewiąty etap Tour de Langkawi w Nilai. 28-letni kolarz wykonał ten manewr na ostatnich dwóch kilometrach, zyskał przewagę i zachował ją do końca. Na miejscach drugim i trzecim przyjechali: Francuz Perrig Quemeneur (Europcar) i Niemiec Robert Forster (UnitedHealthcare). Z dobrej strony pokazali się kolarze CCC Polsat Polkowice.

Lider wyścigu Wenezuelczyk Jonathan Monsalve (AndroniGiacottoli) dołożył cenne sekundy bonifikaty i powiększył do pięciu sekund swą przewagę nad Kolumbijczykiem Libardo Nino Corredorem (Le Tua Cycling Team).

Start został opóźniony o godzinę z powodu ulewnych deszczów i zagrożenia powodziowego; organizatorzy musieli przygotować alternatywną trasę i długość etapu została skrócona ze 154 do 127 kilometrów.

Rosjanin Borys Szpilewski cieszył się ze swych sukcesów w Azji już wcześniej, wygrywając wiele etapów w Tour of Hainan w 2008 i Tour of Qinghai Lake w 2009, jak również triumfując w klasyfikacji generalnej w 2008 roku. Dzisiaj przyznał na mecie, że to jego największy sukces w karierze.

Portugalczyk Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice) zajął ósme miejsce - meldując się na mecie siedem sekund za Szpilewskim. Niemiec Andre Schulze był trzynasty (26 sekund straty), Błażej Janiaczyk - 77. (też 26 sekund), Rafał Ratajczyk - 85. (ten sam czas), Bartłomiej Matysiak - 87. (ten sam czas), Łukasz Bodnar - 90. (ten sam czas).