Prawie tysiąc startujących i jeden
zwycięzca: Radek Lonka z Wrześni

Tour de Pologne Amatorów 2011

Ostatnie chwile przed startem Tour de Pologne Amatorów.

Prawie 1000 osób wystartowało w wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Impreza przyciągnęła do Bukoviny Terma Hotel Spa miłośników kolarstwa - od młodzieży po dorosłych. Gwiazdami wyścigu na dystansie 56,6 kilometrów byli Tony Rominger i Ryszard Szurkowski. Startowało wielu Wielkopolan. Wyścig wygrał Radek Lonka z Wrześni.

Przepiękne krajobrazy, wspaniała publiczność, wymagająca trasa i blisko 1000 zawodników, tak w skrócie wyglądał wyścig Tour de Pologne Amatorów. Najlepszy zawodnik, aby pokonać trasę 56,6 km Bukovina Terma Hotel SPA - Bukowina Tatrzańska, potrzebował 1 godzinę 38 minut i 12 sekund.

Triumfatorem wyścigu został Radosław Lonka z Wrześni, który o kilka sekund uzyskał lepszy czas od Patryka Stosza i ponad minutę od Patryka Rzeźnikiewicza. Na starcie stanęło również wiele gwiazd świata polityki, sportu, a także znani aktorzy.

Radek Lonka z Wrześni w spektakularny sposób wygrał Tour de Pologne Amatorów. Na zdjęciu dzień przed startem w Bukowinie Tatrzańskiej.

Autor strony Wielkopolskie Rowerowanie też wystartował i jazdę na tej morderczej rundzie ukończył. Dojechałem do mety, otrzymałem piękny medal, ale nie zmieściłem się w limicie trzech godzin. Mój czas - 3:41:35 h. Prędkość maksymalna - 63,8 km/h, średnia - 15,7 km/h.

Tony Rominger i autor Wielkopolskiego Rowerowania. Ostatnie chwile przed startem do Tour de Pologne Amatorów. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011. Fot. Artur Spławski

Amatorzy jechali jedną rundę szóstego etapu 68. Tour de Pologne, zawodowcy aż cztery. Każdy, kto w piątek wystartował w amatorskim wyścigu, przybliżył się do zawodowego kolarstwa, na najtrudniejszym etapie górskim tegorocznego TdP.