Jestes 41075546 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Piękny sukces Krzysztofa Jeżowskiego
i kolarzy CCC na Tajwanie

Piękny sukces odnieśli kolarze CCC Polsat Polkowice, startujący jako Merida Europe Team, na Tajwanie. W siedmioetapowym wyścigu Polacy okazali się najlepsi drużynowo i indywidualnie - Krzysztof Jeżowski.

Na ostatnim etapie, kryterium na dystansie 60 kilometrów na ulicach Tajpej, triumfował Tomasz Kiendyś (Polska/Merida Europe Team) przed Krzysztofem Jeżowskim. Trzeci był Koreańczyk Hyo Suk Gong (Seul Cycling Team). Zwycięzca potrzebował 1 godziny 26 minut 53 sekund na pokonanie trasy (41.43 km/h - średnia prędkość). Jeżowski był na mecie 2 sekundy za swym kolegą klubowym. Bartłomiej Matysiak był 14., Tomasz Lisowicz 41., (obaj w tym samym czasie co Jeżowski), zaś piąty zawodnik ekipy Łukasz Bodnar zajął 69. miejsce - ze stratą 26 sekund do zwycięzcy.

Krzysztof Jeżowski wygrał siedmioetapowy Tour de Taiwan i dwa jego etapy.

Wyścig na Tajwanie był popisem Krzysztofa Jeżowskiego. Wygrał on dwa etapy i na ostatnim był drugi. Po swe azjatyckie zwycięstwo jechał 18 godzin 38 minut 14 sekund. Taki sam czas uzyskał Australijczyk Peter McDonald (Drapac Porsche Cycling Team). Polak wygrał dzięki lepszym lokatom na etapach. Jeżowski wygrał także klasyfikację punktową.

Po sześciu etapach Jeżowski zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, mając 10 sekund straty do lidera, Australijczyka Petera McDonalda (Drapac Porsche Cycling Team).

Sobotnie kryterium zawodnicy CCC Polsat, którzy w tej imprezie startowali jako Merida Europe Team, pojechali świetnie taktycznie. W czołowej dziesiątce nie było McDonalda, Jeżowski dzięki bonifikacie na mecie stanął na najwyższym stopniu podium, a na szóste miejsce awansował Kiendyś.

Urodzony 30 sierpnia 1975 roku Krzysztof Jeżowski w poprzednim sezonie odniósł kilka zwycięstw w krajowych wyścigach, między innymi  w Memoriale Henryka Łasaka w Suchej Beskidzkiej oraz w Hellena Tour "Szlakiem Bursztynowym".

...
26. Tomasz Lisowicz (Polska/Merida Europe Team) - 1.46 min.
28. Bartłomiej Matysiak (Polska/Merida Europe Team) - 1.52 min.
53. Łukasz Bodnar Lukasz (Polska/Merida Europe Team) - 4.19 min.

Klasyfikacja drużynowa

1. Merida Europe Team - 55.57.02 h
2. Kazachstan National Team - strata 8 sekund
3. Seul Cycling Team - 0.20
4. Hongkong Team - 0.26
5. Drapac Porsche Cycling Team - 1.17 min.
6. Stegcomputer-Neotel-CKTCKT - 2.02 min.
Rywalizowało 17 zespołów.

Krótki komentarz

Gratulacje dla Krzysztofa Jeżowskiego i jego kolegów z teamu CCC Polsat Polkowice. Także dla ich trenera Piotra Wadeckiego i sponsora grupy Dariusza Miłka. Odmłodzony zespół pokazał w Azji, że stać go na duże sukcesy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku wieloetapowy Tour od Hainan, Chiny, team Mróz Action Uniqa wygrał zdecydowanie. Wydaje się, że w tym roku będziemy na polskich drogach obserwować  bardzo ciekawą rywalizację tych dwóch drużyn.

Krzysztof Jeżowski

Wiek: 33 lat
Wzrost/waga: 181 cm/73 kg
W kolarstwie od: 1990 roku.
Kariera: LKS Pawlikowiczanka, Mikomax Łódź, CWKS Legia, Knauf Mikomax, Knauf Domin Sport, CCC Polsat Polkowice.
Cel w kolarstwie: zdobycie medali mistrzostw Polski, mistrzostw świata i olimpijskiego.
Najważniejsze osiągnięcia: srebrny medal mistrzostw Polski 2002; brązowy medal mistrzostw Polski 2004; zdobywca Pucharu Polski; 14 wygranych wyścigów w 2006; 5 wygranych wyścigów w 2007; 9 wygranych wyścigów w 2008.
Ulubione wyścigi: Polska – Memoriał Henryka Łasaka; Szlakiem Grodów Piastowskich.
Inne ulubione: potrawa – spaghetti żony, muzyka – każda.