Szukaj na stronie.
Jestes 41071524 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Sukces polskich kolarzy w Tour of Hainan

Trwający od 11 do 19 listopada wyścig kolarski o nazwie Tour of Hainan zakończył się sukcesem Rosjanina Borysa Szpilewskiego - indywidualnie i reprezentacji Polski - drużynowo. Siódemka szosowców w biało-czerwonych koszulkach pokonała w pięknej walce dziewiętnaście innych teamów - w tym kilka reprezentacji narodowych.

Szef grupy Mróz Action Piotr Kosmala zabrał do Chin siedmiu kolarzy: Błażeja Janiaczyka, Jacka Morajko, Mateusza Taciaka, Mariusza Witeckiego, Wojciecha Dybela, Piotra Osińskiego i Pawła Cieślika.

Odmłodzona ekipa Mróz Action (w biało-czerwonych barwach) wygrała Tour of Hainan.

Polscy szosowcy objęli drużynowe prowadzenie na 4. etapie i nie oddali go do końca.

Ostatni etap, będący bardzo szybkim kryterium, został wygrany przez rewelacyjnego Rosjanina Borysa Szpilewskiego (6 zwycięstw etapowych na 9 rozegranych etapów!!!). Peleton dojechał do mety w całości i nie zaszły większe zmiany w klasyfikacji generalnej.

Błażej Janiaczyk utrzymał bardzo dobre trzecie miejsce w wyścigu. Świetnie zaprezentował się także Jacek Morajko, który był szósty. W drugiej dziesiątce uplasowali się natomiast Mateusz Taciak (12. miejsce), Mariusz Witecki (15. lokata) i Wojciech Dybel (który zamknął 20-stkę).

Mróz  Action, występujący w Chinach w barwach reprezentacji Polski, triumfował w klasyfikacji drużynowej. Warto w tym miejscu przypomnieć, że przed rokiem Tour of Hainan wygrał Robert Radosz i także ekipa polska.

Był to więc już drugi rok z rzędu udany start podopiecznych Piotra Kosmali w wyścigu na chińskiej, egzotycznej wyspie Hainan, określanej jako azjatyckie Hawaje.