Jestes 41032032 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Marek Konwa piąty
w przełajowym Pucharze Świata

Marek Konwa zajął piąte miejsce wśród młodzieżowców podczas trzeciej edycji Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym, która odbyła się w holenderskim Pijnacker.

W juniorach najlepszy okazał się zawodnik gospodarzy Tijmen Eising, który pokonał dwójkę Belgów Seana De Bie i Wietse Bosmansa. 37. i 38. miejsce zajęli Polacy: Łukasz Perkowski i Wojciech Herba.

Mariusz Gil (na podium - 2. miejsce), najlepszy polski kolarz przełajowy, startuje także w zawodach XC w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters. Bydgoszcz-Myślęcinek - 22 czerwca 2008 roku.

W młodzieżowcach drugi raz z rzędu zwyciężył Niemiec Philipp Walsleben. Drugie i trzecie miejsce zajęli również Belgowie: Kenneth Van Compernolle oraz Jim Aernouts. Bardzo dobrze pojechał Marek Konwa, który jest pierwszorocznym orlikiem, a pomimo tego zajął wysokie piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy niespełna minutę. herren automatikuhr

Mistrz świata Lars Boom, przypomniał sobie jak się wygrywa. Holender pokonał Nielsa Alberta oraz Svena Nysa. Dopiero 40. był Mariusz Gil, najlepszy polski przełajowiec.