Jestes 41031929 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Dobra jazda Mateusza Taciaka
w wyścigu Circuit Ardennes

Bardzo dobrą formą błysnął Mateusz Taciak podczas rozgrywanego już po raz 34. we Francji czteroetapowego wyścigu zaliczanego do klasyfikacji UCI - Circuit Ardennes.

Tym razem na starcie stanęło 150 zawodników z 24 ekip. Nie zabrakło najmocniejszej chyba polskiej grupy zawodowej CCC Polast. Mateusz Taciak swoją klasę pokazał na ostatnim etapie, którym była jazda indywidualna na czas na dystansie 17 kilometrów. I choć wygrał ją aktualny mistrz Słowenii w tej specjalności Gregor Gazvoda w czasie 22.18 min. (przeciętna prędkość 45.739 km/h), to kórniczanin zajął drugie miejsce ze stratą 6 sekund do zwycięzcy. Jedenasty był aktualny wicemistrz Polski Jarosław Rębiewski (CCC Polsat).

Mateusz Taciak doskonale jechał podczas całego wyścigu, ale drobny błąd pod koniec drugiego etapu i strata 30 sekund do zwycięzcy, zaważył na tym, iż nie znalazł się on na podium w klasyfikacji generalnej wyścigu. Ostatecznie zajął on w klasyfikacji generalnej jedenaste miejsce, tracąc do zwycięzcy wyścigu Belga Jana Bakelantsa 34 sekundy.