Szukaj na stronie.
Jestes 41036902 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Wiadomości niedzielne - 20 kwietnia

*Dwa maratony MTB - Wrocław i Murowana Goślina * Cunego wygrał Amstel Gold Race * Hellena Tour 2008 dla Krzysztofa Jeżewskiego * Polki daleko w Belgii

* We Wrocławiu odbył się już kolejny rok z rzędu Mio Fujifilm Maraton (organizator Maciej Grabek). Wystartowało w nim ponad 1200 zawodniczek i zawodników. Rozpoczęli oni jazdę kilka minut po godzinie 11 z terenu kąpieliska przy ulicy Kłokoczyckiej 2. Pasjonaci MTB pedałowali w stronę Trzebnicy - na trzech dystansach - 28 km, 59 km, 86 km - i wracali na metę do Wrocławia.

Wielkopolanka Kinga Zozulińska (nr 479) na trasie niedzielnego maratonu.

Wyścig pań na dystansie giga wygrała Magdalena Hałajczak (Kons-Bet Fan Sport Zielona Góra), wśród mężczyzn na tym dystansie triumfował Albert Fokt z Kalisza.

Poznanianki - od lewej Małgorzata Zellner, Magdalena Hałajczak i Agnieszka Gulczyńska - we Wrocławiu stanęły na podium.

Kolarze z całej Polski fetowali sześćdziesiąte urodziny Zbyszka Krzeszowca, przed laty znakomitego kolarza szosowego - obecnie czołowego mastersa w maratonach MTB. Autor tej strony też brał udział w tym maratonie, dystans mega, i go ukończył - choć trasa była bardzo trudna i zarazem błotnista.

Lekarka Katarzyna Kozioł na piaszczystym podjeździe.

Szersza relacja z tej imprezy w poniedziałek na stronie Wielkopolskie Rowerowanie: startowali w niej licznie Wielkopolanie - z Piły, Wrześni, Konina, Puszczykowa, Jarocina, Buku, Poznania, Leszna, Złotowa.

* W Murowanej Goślinie odbył się maraton MTB po Puszczy Zielonka (organizator Grzegorz Golonko). Wzięlo w nim udział ponad 600 zawodników. Rywalizację na dystansie giga wygrał Andrzej Kaiser przed Pawłem Wiendlochą i Aleksandrem Dorożałą.

* Włoch Damiano Cunego z grupy Lampre wygrał największy kolarski wyścig klasyczny w Holandii - Amstel Gold Race. Na prowadzącym pod górę finiszu w Valkenburgu wyprzedził Luksemburczyka Franka Schlecka i Hiszpana Alejandro Valverde. Wyścig na liczącej 257 km trasie z Maastricht do Valkenburga długo stał pod znakiem ucieczki trzech kolarzy (Van de Walle, Kriwcow, Timmer), których peleton doścignął 36 km przed metą. W końcówce uformowała się dziewięcioosobowa czołówka. Najwięcej sił na finiszu zachował Damiano Cunego, który skontrował atak Franka Schlecka. Cunego ma na koncie triumf w Giro d'Italia w 2004 roku i dwa zwycięstwa w jesiennym klasyku Giro di Lombardia. W niedzielę po raz pierwszy wygrał jeden z większych klasyków wiosennych.

10. Jerome Pineau (Francja/Bouygues Telecom) - 45

* Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat) wygrał w niedzielę trzyetapowy, międzynarodowy wyścig kolarski Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour 2008, znany wcześniej pod nazwą "Kalisz - Konin". Kolarz zawodowej grupy CCC Polsat był najszybszy na metach wszystkich etapów i w klasyfikacji generalnej wyprzedził Piotra Zaradnego (DHL Autor) o 21 sekund. Kolejność na mecie trzeciego etapu była identyczna jak na dwóch poprzednich - Jeżowski wyprzedził Zaradnego i Błażeja Janiaczyka (Mróz Action Uniqa).

* Chinka Ren Chengyuan wygrała w belgijskiej miejscowości Houffalize pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Słabo wypadły Polki. Najlepsza - Magdalena Sadłecka zajęła 29. miejsce, tracąc do Chinki blisko 15 minut. Wicemistrzyni świata z 2005 roku Maja Włoszczowska została sklasyfikowana dopiero na 88. miejscu. Niespodzianką jest także dopiero szósta pozycja mistrzyni olimpijskiej Norweżki Gunn-Rity Dahle-Flesjaa, która dominowała w tej dyscyplinie w kilku ostatnich latach.