R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41036396 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Bokserzy pocili się dla kolarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bokserzy pocili się dla kolarzy
Gala sportów walki i charytatywna licytacja w Kaliszu

W piątkowy wieczór 4 kwietnia, przez trzy godziny, hala Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu przy ulicy Łódzkiej 29 tętniła sportowym życiem, miłą atmosferą, szlachetną licytacją, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc i rehabilitację kilkunastu młodych zawodników KTK, którzy piętnaście dni temu zostali ranni w wypadku drogowym.

Do wypadku doszło w piątek 21 marca przed południem na jednej z ulic w Kaliszu. Kolarze jechali w peletonie, w który uderzył Polonez. Chłopcy i jedna zawodniczka udawali się drogą krajową nr 12 na trening do pobliskiego Opatówka. Wszyscy oni są zawodnikami Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Rannych zostało 14 z 17 jadących na trening kolarzy.


Oni z powodzeniem uprawiają tajski boks.

Sprawca wypadku był trzeźwy. Dzień po zdarzeniu postawiono mu zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Sąd zastosował wobec niego dozór policji.

Dziesięć dni po wypadku, 31 marca, tylko trzech młodych kolarzy pozostawało jeszcze w szpitalu, ale wczoraj, 4 kwietnia, wszyscy oni byli zeń wypisani.

Jak pomóc młodym kolarzom

Następnego dnia po wypadku cały sportowy Kalisz zastanawiał się, jak pomóc młodym kolarzom. Z wielu rozmaitych pomysłów jeden udało się już wczoraj zrealizować. Dyrektor kaliskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji Mirosław Przybyła uznał, że można w hali przy ulicy Łódzkiej 29 zorganizować galę sportów walki oraz przeprowadzić licytację różnych cenności.

W piątek od 18 do 21, przez trzy godziny sportowy Kalisz dał wspaniały przykład solidarności z poszkodowanymi kolarzami. Około 350 ludzi w różnym wieku uczestniczyło w dobrze zorganizowanej imprezie, gdzie walkom bokserów, kick-bokserów oraz specjalistom boksu tajskiego towarzyszyła licytacja wielu cennych rzeczy. Na trybunach zasiedli gospodarze miasta Kalisza z jego prezydentem Januszem Pęcherzem, jego zastępcą Tadeuszem Krawczykowskim. Był obecny prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego Lucjusz Wasielewski, władze Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego z prezesem Eugeniuszem Pałysą, trenerami.


Władze Kalisza i Czesław Lang na piątkowej gali sportów walki i charytatywnej licytacji.

Na trybunach zajęło miejsce czterech młodych kolarzy, którym stan zdrowia pozwolił uczestniczyć w tej sympatycznej imprezie.

Niezawodny Czesław Lang

– Był to dla mnie wielki szok, ponieważ w wypadku uczestniczyło tak wielu zawodników - powiedział w piątek wieczorem w Kaliszu Czesław Lang. – Śledziłem to wszystko. Interesowałem się, co dzieje się z poszkodowanymi, byłem w kontakcie z władzami KTK. Ale znając kolarzy, wiedząc dobrze o tym, że są to ludzie bardzo twardzi, wierzyłem w to, że się szybko pozbierają. Fakt, że po kilku i kilkunastu dniach wyszli ze szpitala, że myślą o dalszej jeździe i karierze, że nikt się nie wycofał z tego sportu, świadczy wprost, że są to zawodnicy z pasją. Na pewno będą kontynuowali karierę, wiedząc o kolarskiej maksymie: co nas nie zabije, to nas wzmocni! Kolarstwo jest sportem dla ludzi twardych, którzy potrafią przełamać własne słabości i trudności. Myślę, że z tych zawodników wyrośnie wielu, wielu wspaniałych kolarzy, których będziemy mogli podziwiać na mistrzostwach świata czy igrzyskach olimpijskich - podkreślił Czesław Lang.

Czesław Lang przyjechał do Kalisza na galę sportów walki i charytatywną licytację, pod hasłem "Przyjdź, pomóż kolarzom", z wieloma cennymi koszulkami z wyścigu Tour de Pologne, książkami o kolarstwie oraz pamiątkowym medalem z okazji 52. Tour de Pologne, wydanym przez prezesa PSL Waldemara Pawlaka.

Galę rozpoczęli bokserzy

Galę sportów walki rozpoczęli bokserzy. W pierwszej parze zmierzyli się Damian Olszyna z Piotrem Adamczewskim, w drugiej - Adam Balski z Sebastianem Sowidrzałem. Czterech pięściarzy do walki przygotowali trenerzy Jerzy Aleksandrzak i Dariusz Kisiel.


Galę sportów walki rozpoczęli bokserzy.

Pierwsza licytowana rzecz, strój kolarski włoskiej grupy Liquigas, trafił w ręce Elwiry Bowers. Robert Chwiałkowski wydał aż 1800,00 złotych za obraz kolarza, który przeznaczył do licytacji eurodeputowany Marek Siwiec.


Za to dzieło, ufundowane przez eurodeputowanego Marka Siwca, Robert Chwiałkowski (z prawej) zapłacił - po emocjonującej licytacji - 1800,00 złotych.

W kick-boxingu swe umiejętności zaprezentowali w pierwszej parze Stanisław Karpisiewicz i Mariusz Kuczyński, w drugiej Aleksy Chwiałkowski i Dawid Małolepszy. Jako ostatni wystąpili na ringu przedstawiciele boksu tajskiego: w pierwszej parze Piotr Broniszewski i Piotr Kozłowski, w drugiej Adrian Wyłwer i Arkadiusz Szczurczak.

Licytację prowadzili dyrektor OSRiR Mirosław Przybyła i Dariusz Dymalski.


Czesław Lang wygrał licytację i do domu wrócił z rękawicami, w których może uprawiać tajski boks.

Wśród tych, którzy przystąpili do szlachetnej licytacji, wysoko podbijali stawkę i do domu wrócili jako jej zwycięzcy, między innymi, byli: Czesław Lang (rękawice do boksu tajskiego), Lucjusz Wasielewski (koszulka kolarska) i Józef Podłużny (koszulka kolarska dla jedynej poszkodowanej zawodniczki) - wój gminy Godziesze, wójt bardzo życzliwy kolarzom i kolarstwu.

Chcą służyć pomocą

Zawodnicy powoli wracają do zdrowia, niektórych z nich czeka jeszcze długotrwała rehabilitacja. W piątek 4 kwietnia policja zwróciła klubowi rowery, z których większość nadaje się na złom. W poniedziałek obejrzą je przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej.

Do Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zgłasza się z ofertą pomocy wiele osób, firm i instytucji. Ministerstwo Sportu chce kupić nowe rowery dla poszkodowanych kolarzy, eurodeputowany Marek Siwiec, wielki pasjonat rowerów, jesienią zaprosi na swój koszt do Brukseli młodych szosowców, by pokazać im stolicę Belgii i miejsce, gdzie działa Parlament Europejski. Władze miasta i uzdrowiska Nałęczów, zaprzyjaźnionego z Lang Teamem (w tym roku trzy imprezy, start do etapu 65. Tour de Pologne, edycja Bank BPH GP MTB oraz edycja Skandia MTB Maraton) ufundowały pobyt leczniczo-rehabilitacyjny dla najbardziej poszkodowanego kolarza KTK w marcowym wypadku.

18 kwietnia o godzinie 20.30

Tego dnia o godzinie 20.30 w hali sportowej przy ulicy Łódzkiej 29 znów odbędzie się impreza - z muzyką, z wieloma innymi atrakcjami, z której dochód też będzie przeznaczony na rzecz poszkodowanych kolarzy. Prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego chce, by uczestniczyli w niej (zasiedli na trybunach) kolarze startujący w kolejnej edycji wyścigu Konin-Kalisz.

Zamiast komentarza

To był bardzo udany wieczór. Czesław Lang, dziś najważniejszy organizator imprez kolarskich w Polsce i zarazem dobry duch polskiego cyklizmu, uznał za swój moralny obowiązek przyjazd do Kalisza i uczestnictwo w imprezie, która łączy sportowców i ludzi. Bez względu na to, czy uprawiają sporty walki, czy też kolarstwo. Janusz Pęcherz, Tadeusz Krawczykowski, Ewelina Fabiańczyk-Kustosz, Mirosław Przybyła, Lucjusz Wasielewski, Elwira Bowers, Eugeniusz Pałysa - to ludzie władzy i sportu, którzy swą obecnością i aktywnością uczynili piątkowy wieczór miłym przeżyciem dla czterech młodych kolarzy, jak i dla kibiców.


Oni przyszli, by swą obecnością i pieniędzmi wesprzeć młodych kolarzy.

Byłem, widziałem, rozmawiałem, fotografowałem. Swą obecnością chciałem też podkreślić, że strona Wielkopolskie Rowerowanie ujawniać będzie i opisywać szlachetne gesty pomocy dla młodych kolarzy i ich trenerów. Także i ich jak najszybszy powrót do sportowej rywalizacji na szosie.

 

 

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL