Szukaj na stronie.
Jestes 41075663 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
305 maratończyków MTB w Szczawnie Zdroju

21-letni Adrian Drahan (KK Impel Jelenia Góra) na dystansie mini, 27-letni Serhij Rysenko (Ukraina) na dystansie medio i 34-letni Andrzej Kaiser (DHL Author) na dystansie grand fondo zostali zwycięzcami drugiej odsłony Skandia MTB Maraton, która rozegrana została w niedzielę 6 maja w Szczawnie Zdroju. Wystartowało w nim 305 zawodniczek i zawodników. Razem z Czesławem Langiem (nr 1) licznie ścigali Wielkopolanie.

Czesław Lang (nr 1) na trasie maratonu mini w Szczawnie Zdroju.

Trudna i górska trasa, szczególnie na dystansach dłuższych ewidentnie faworyzowała zawodowców - reprezentant Ukrainy Rysenko o dwie i pół minuty wyprzedził Jakuba Krzyżaka (Sunn MTB Challenge.com) i o ponad 4 minuty Mateusza Zonia (Kross Racing Team). Drugie zwycięstwo Rysenki umocniło go na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Skandia MTB Maraton.

Specjalista od maratonów, Andrzej Kaiser (DHL Author), w swoim debiucie (nie startował on w Chodzieży 29 kwietnia) w Skandia MTB Maratonie finiszował zgodnie z oczekiwaniami na pierwszym miejscu wyprzedzając na kresce swojego kolegę z ekipy Pawła Wiendlochę (1981). Trzeci ze stratą jednej minuty i 36 sekund był także zawodnik grupy DHL Author - Marek Cichosz (1979). Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał czwarty na mecie Tomasz Sikora.

W kategorii mini najszybszy okazał się natomiast przedstawiciel jeleniogórskiego klubu KK Impel, 21-letni Adrian Drahan, który na mecie wyprzedził o 44 sekundy o rok młodszego Macieja Pałaca (Jelenia Góra) i o 1 minutę i 11 sekund zawodnika Trasy Zielona Góra - Michała Kucewicza (1987). Na tym dystansie ścigał się także 33-letni Marek Galiński (CCC Polsat), który zajął piąte miejsce - z czasem gorszym o 2 minuty 55 sekund od zwycięzcy. Czesław Lang (nr startowy 1), rocznik 1955, tym razem zajął 53 miejsce - pierwsze w swej kategorii wiekowej, 50 lat i więcej. W kategorii mini ukończyło jazdę 118 zawodników.

Rowery pod niebieskim parasolem.

W maratonie licznie wystartowali Wielkopolanie. Dystans mini jechał i ukończył go Piotr Witkowski, wiceburmistrz Chodzieży. Roman Kołodziejczyk z tegoż miasta był dziewiąty na medio i pierwszy w swej kategorii wiekowej. Piotr Pawlak, twórca Corratec Team, może sobie gratulować: jego zawodnicy prawie we wszystkich kategoriach wiekowych stawali na podium.

Szersza relacja i wyniki maratonu MTB w Szczawnie Zdroju na stronie Kalendarz imprez/Cross Country/Maratony MTB/Drahan, Rysenko i Kaiser najlepsi w Szczawnie Zdroju