R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41152657 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Rower ponad wszystko

 

Piątkowe spotkanie w Strzeszynku
polskich mistrzów szosy i poznańskich Lwów 
 


Pamiątkowe zdjęcie z piątkowego spotkania w "Oazie". Strzeszynek, 23 listopada 2012.

Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski, Janusz Kowalski - znakomici przed laty polscy kolarze byli w piątek głównymi aktorami spotkania w Strzeszynku - w restauracji "Oaza", w którym uczestniczyli z jednej strony aktywni nadal cykliści, z drugiej zaś członkowie poznańskiego Lions Club 1990.

Przez kilka godzin ludzie biznesu, nauki, medycyny i mediów z niesłychaną życzliwością przepytywali świetnych szosowców na temat przebiegu ich kariery, treningów, startów na najważniejszych imprezach kolarskich świata - Wyścigu Pokoju, igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata.


Janusz Kowalski (w środku), szosowy mistrz świata z 1974 roku, z ekipą Telewizji Polskiej.

Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski i Janusz Kowalski, jak zwykle, z poczuciem humoru opowiadali o sobie, o niezapomnianym trenerze Henryku Łasaku, o zimowych treningach w Wiśle i Zakopanem, o szosowych mistrzostwach świata 1974 roku w Montrealu, gdzie Polacy wywalczyli dwa pierwsze miejsca...


Sojusz młodości i doświadczenia: Janusz Kowalski (od lewej), Paweł Cieślik i Ryszard Szurkowski.

Spotkanie w Strzeszynku, miało ono zamknięty charakter, zorganizował Krzysztof Kozanecki (Lions Club Poznań 1990) - 56-letni człowiek biznesu, który dziewięć lat temu postanowił przybliżyć się do roweru, do sportowej aktywności na nowo, gdyż jako młody człowiek uprawiał z sukcesami wioślarstwo.


Krzysztof Kozanecki (od lewej) był pomysłodawcą niezwykle udanego spotkania polskich mistrzów kolarstwa i poznańskich ludzi biznesu, nauki, medycyny i mediów.

Krzysztof Kozanecki startował w Tour de Pologne Amatorów, nieobcy jest mu klimat mistrzostw świata mastersów w Austrii, trenuje regularnie na Majorce. Od 2004 roku wszedł znacząco w świat rowerów i cyklizmu: piątkowe spotkanie w "Oazie" było jego pomysłem i dobrze wykonanym dziełem.

Pochwała roweru

Gdy po przepiciu pewnego ranka
Łykniesz kefiru z pełnego dzbanka
I ujrzysz w lustrze swoje odbicie
To postanowisz - a mianowicie:

Przestanę palić, może od środy
Pić też przestaję, zwłaszcza za swoje
Już nie zapuszczam trzydniowej brody
Bo o swe zdrowie trochę się boję.

Po pięćdziesiątce, a zwłaszcza z plusem
Dbanie o zdrowie naszym przymusem!
To hasło sobie oprawisz w ramki
I zaczniesz ćwiczyć przez całe ranki.

Hantle, bieganie, pompki na trawie
I po tygodniu już jest po sprawie
Bo to nie leży w Twym charakterze
Jak już się męczyć - to na rowerze!

Zyskasz i zdrowie, i trochę czasu
Podczas wycieczek, zwłaszcza do lasu
A gdy poczujesz wolę, w naturze
Możesz podwozić kogoś na rurze.

Jak więc widzicie roweromania
To miły sposób czasu spędzania
Który przysporzy nam wiele chwały
Tak więc od jutra duśmy pedały.

By przed następnym jubileuszem
Cicho się zgodzić z Galileuszem
Że choć tak wiele rzeczy nas nęci
Życie jet wtedy, kiedy się kręci.

Piotr Begier
Poznań, 23 listopada 2012


"Aktywni 50+: od jutra wsiadaj na rower" - pod takim hasłem odbywało się spotkanie ludzi kolarstwa, biznesu, nauki i medycyny w Strzeszynku.

Była to znakomita okazja, jak zawsze przy spotkaniu członków Lions Club 1990, by zebrać pieniądze na rzecz rodziny państwa Złotnickich, którym poznańskie Lwy od lat pomagają. 

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że świat kolarstwa - poza Ryszardem Szurkowskim, Zenonem Czechowskim i Januszem Kowalskim - reprezentowali: Paweł Cieślik - tegoroczny uczestnik 69. Tour de Pologne i zarazem kolarz Bank BGŻ Teamu, Piotr Broński - trener Tarnovii Tarnowo Podgórne, Franciszek Harbacewicz - mistrz świata mastersów z 1997 roku, Artur Spławski - wicemistrz świata mastersów z 1997 roku, Jan Zugaj - masters ze Szczecina, Tomasz Orłowski - masters szosy i zarazem kapitan żeglugi wielkiej (prowadzi olbrzymie kontenerowce po morzach i ocenach świata), Marek Kluj - przedstawiciel rodziny poznańskich kolarzy o ponad 80-letniej tradycji, Mateusz Rybczyński - jeden z najlepszych maratończyków MTB w Wielkopolsce, Romuald Szaj - prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, Piotr Miśkiewicz - szef firmy BCM Nowatex (szyje między innymi stroje kolarskie), Bogusław Malke - masters szosy i Clemens Ujejski - były kolarz, obecnie przedstawiciel firmy Shimano na Europę Wschodnią i Środkową. 

Do tego grona trzeba także zaliczyć Lecha Kruszonę - członka Lions Club Poznań 1990 i zarazem prezesa Domu Wydawniczego "Kruszona", który - między innymi - wydaje od marca 2008 roku poczytny magazyn/miesięcznik "Rowertour". 
 

                                                                                  Piotr Kurek  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL