Szukaj na stronie.
Jestes 41075887 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Maratony pod szyldem Langa szczęśliwe dla poznaniaków

Cykl Skandia MTB Maraton zakończył się niedzielną imprezą w Białymstoku. Wystartowało ponad 300 osób, co przy warunkach pogodowych panujących akurat w ten weekend w Polsce, trzeba uznać za dobry wynik. Uczestnicy nazwali białostocką trasę kryterium, bowiem maraton był rozgrywany na dość krótkich rundach. Trasa wcale nie była łatwa, było sporo piasku, a nawet błota po nocnych opadach deszczu.

Jeżdżono więc szybko, bo na mecie czekały ostatnie punkty, oczywiście dla tych, dla których ściganie się jest najważniejsze. Andrzej Kaiser (DHL Author), który na metą wjechał wraz z kolegą klubowym Markiem Cichoszem, wygrał nieoficjalną klasyfikację open i swoją M-3, w gronie elity (M-2) najlepszy był Tomasz Sikora (LKS Iskra Głogoczów), u pań klasyfikację generalną wygrały zawodniczki poznańskiego zespołu Corratec: Małgorzata Hałajczak (K2) i Małgorzata Zellner (K3)

Małgorzata Zellner (Corratec Team) wygrała rywalizację w kategorii K3. Z prawej Czesław Lang.

Jak zwykle trasę przejechał Czesław Lang, który w klasyfikacji generalnej w swej kategorii (M5) zajął 12. miejsce. Zwyciężył w niej Zdzisław Baran, rocznik 1955 - jak Lang, reprezentujący poznański zespół Corratec Team. Nie w każdych zawodach można wyprzedzić wicemistrza olimpijskiego z Moskwy, w Skandia Maraton MTB to jest możliwe. Tak też uczynił Zbigniew Krzeszowiec (1948), przed laty znany kolarz szosowy, zajmując jedenaste miejsce w kategorii M5.

Najlepsi mastersi - trzeci z prawej Rafał Łukawski, obok niego prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz i Czesław Lang.

Piotr Pawlak, szef Corratec Teamu, był w niedzielę bardzo zadowolony. Trzy zwycięstwa w takiej imprezie - Małgorzaty Hałajczak, Małgorzaty Zellner i Zdzisława Barana - cieszą, jak i dobre miejsca innych zawodników zespołu: trzecie Agnieszki Gulczyńskiej (K2) i Jolanty Gałązki (K3), Rafała Łukawskiego (M3) i Zbyszka Jędrzejczaka (M4), czwarte Piotra Zellnera (M3), piąte Bernarda Wierzbińskiego (M3), Piotra Schondelmeyera (M4), szóste Artura Spławskiego (M4).

Ekipa Corratec Teamu wygrywa coraz więcej wyścigów.

W Białymstoku startował też Cezary Zamana, którego na finiszu pokonał Radek Lonka z Wrześni. Następne maratony pod szyldem Lang Teamu za... rok.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba też podać, że klasyfikację generalną w K1 wygrała Agnieszka Torba z Buku, zaś w pięciu maratonach (Chodzież, Szczawno Zdrój, Warszawa, Nałęczów, Białystok) uczestniczyło wielu Wielkopolan.

– Prawie 2000 startujących w pięciu imprezach to dobry początek - powiedział Czesław Lang, który już myśli o tym, by w przyszłym roku zorganizować kolejny cykl maratonów. Zapewne w Szczawnie Zdroju, Nałęczowie i Chodzieży. - Być może będzie to siedem wyścigów z jeszcze atrakcyjniejszymi nagrodami, z większą promocją. I być może także w Poznaniu.